7-215079-6
TE CONNECTIVITY
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Color | Red |
| Contact Material | Nickel, Tin |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Current Rating | 1 A |
| Height | 4.2 mm |
| Housing Color | Red |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 1.27 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Mating Connector Lock | Without |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Pins | 6 |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 2 |
| Operating Supply Voltage | 100 V |
| Orientation | Vertical |
| Packaging | Box |
| PCB Mount Retention | With |
| Row Spacing | 1.5 mm |
| Voltage Rating | 100 V |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 79,000
MOQ:250
SPQ:250
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 250 - 499 | $0.702 |
| 500 - 999 | $0.64 |
| 1,000 - 1,499 | $0.612 |
| 1,500 - 2,499 | $0.586 |
| 2,500 - 5,499 | $0.564 |
| 5,500 - 11,249 | $0.555 |
| 11,250 - | $0.547 |
| - | - |




