5536607-1
TE CONNECTIVITY
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Circuit Application | Power |
| Connector Type | Socket |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Plating | Gold, Tin |
| Contact Retention | With |
| Contact Style | Socket |
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 20.45 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Height | 9.0678 mm |
| Housing Color | Natural |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 2.73 mm |
| Lead Pitch | 2 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 6 days ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Edge , Through Hole |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Power Positions | 8 |
| Number of Rows | 4 |
| Number of Signal Positions | 0 |
| Number of Terminals | 24 |
| Operating Supply Voltage | 30 V |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Bulk |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| Pitch | 2 mm |
| Plating | Gold |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Row Spacing | 2 mm |
| Sealable | No |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 528
MOQ:48
SPQ:48
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 48 - 95 | $6.594 |
| 96 - 143 | $6.313 |
| 144 - 287 | $6.036 |
| 288 - 527 | $5.814 |
| 528 - 1,103 | $5.71 |
| 1,104 - | $5.638 |
| - | - |
| - | - |




