5-1437719-4
TE CONNECTIVITY
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Assembly Length | 19.2 mm |
| Connector Type | Circular, Receptacle, Socket |
| Contact Gender | Female |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 2 mΩ |
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 19.2 mm |
| ELV | Compliant |
| Fastening Type | Threaded |
| Features | Shielded |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Insulation Material | PBT |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 60 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Bulkhead , Panel, Through Hole |
| Number of Contacts | 3 |
| Number of Pins | 3 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Terminals | 3 |
| Operating Supply Voltage | 60 V |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | Dust Tight, IP65, Water Resistant |
| REACH SVHC | No |
| Shell Material | CuZn |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 60 V |
| Voltage Rating (AC) | 60 V |
| Voltage Rating (DC) | 60 V |
| Wire/Cable Gauge | 24 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 2,150
MOQ:25
SPQ:25
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 25 - 49 | $19.72 |
| 50 - 99 | $18.819 |
| 100 - 174 | $18.1 |
| 175 - 349 | $17.819 |
| 350 - | $17.573 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




