282836-4
TE CONNECTIVITY
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Approvals | UL |
| Color | Green |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Current | 13.5 A |
| Current Rating | 13.5 A |
| Depth | 8.2 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Green |
| Housing Material | Polyamide |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Current Rating | 13.5 A |
| Max Supply Voltage (AC) | 300 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Mount | Through Hole |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Poles | 4 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Positions Per Level | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 5 mm |
| Plating | Brass |
| Radiation Hardening | No |
| Tail Length | 3.5 mm |
| Termination | Screw, Solder |
| Thread Size | M3 |
| Voltage | 300 V |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 10 mm |
| Wire Gauge (Max) | 30 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 30 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 150
MOQ:150
SPQ:150
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 150 - 299 | $1.748 |
| 300 - 449 | $1.596 |
| 450 - 599 | $1.535 |
| 600 - 1,049 | $1.464 |
| 1,050 - 1,499 | $0.984 |
| 1,500 - 3,299 | $0.947 |
| 3,300 - 5,099 | $0.932 |
| 5,100 - | $0.653 |




