2-338314-2
TE CONNECTIVITY
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold, Tin |
| Contact Shape | Round |
| Current Rating | 6 A |
| Depth | 12.4 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Hole Diameter | 5 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Glass |
| Lead Length | 3.2 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Mating Connector Lock | With |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 15 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 15 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Terminals | 15 |
| Orientation | Vertical |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| PCB Mount Retention | With |
| PCB Thickness | 1.6 mm |
| Pitch | 2.74 mm |
| Plating | Tin |
| Preloaded | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| Row Spacing | 2.8448 mm |
| Sealable | No |
| Shell Material | Steel |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Solder |
| Width | 12.1 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 3,600
MOQ:720
SPQ:720
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 720 - 1,439 | $3.167 |
| 1,440 - 2,159 | $3.122 |
| 2,160 - | $3.08 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




