2174803-2
TE CONNECTIVITY
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Circuit Application | Signal |
| Connector Type | Connector, Socket |
| Contact Current Rating | 500 mA |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 500 mA |
| Depth | 15.98 mm |
| Durability Rating | 1.5 kcycles |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 1.27 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Max Current Rating | 500 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Pins | 6 |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Tape & Reel |
| Pitch | 2.54 mm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Shell Material | Stainless Steel |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 10 V |
| Voltage Rating (AC) | 10 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 49,300
MOQ:1,450
SPQ:1,450
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,450 - 2,899 | $2.216 |
| 2,900 - | $2.187 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




