215876-1
TE CONNECTIVITY
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 18.1 mm |
| Direction | Down |
| Element Configuration | Single |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Height | 11.65 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | PBT |
| Keyed | No |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Current Rating | 1.5 A |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 150 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Pins | 6 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Positions Loaded | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Right Angle |
| Package Quantity | 800 |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| PCB Thickness | 1.6 mm |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Shielding | No |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 150 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 59,200
MOQ:800
SPQ:800
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 800 - 1,599 | $0.518 |
| 1,600 - 2,399 | $0.496 |
| 2,400 - 3,199 | $0.475 |
| 3,200 - 7,199 | $0.458 |
| 7,200 - 14,399 | $0.45 |
| 14,400 - | $0.444 |
| - | - |
| - | - |




