LQM18NNR10K00D
MURATA
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | ตัวเหนี่ยวนำ / คอยล์ / โช้ค Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQM18 |
| Type | Multilayer |
| Current Rating (Amps) | 50mA |
| Current - Saturation (Isat) | 50mA |
| Inductance | 100 nH |
| Inductance Frequency - Test | 25MHz |
| Frequency - Self Resonant | 240MHz |
| Q @ Freq | 15 @ 25MHz |
| DC Resistance (DCR) | 500mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±10% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0603(1608メートル法) |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
มีอยู่ในสต้อค: 0
MOQ:4,000
SPQ:4,000




