IRFB3607PBF
INFINEON
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | ดิสครีตเซมิคอนดักเตอร์ Discrete single |
| Manufacturer | INFINEON |
| Series | HEXFETR |
| FET Type | N-Channel |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 75V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 80A(Tc) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 3070 pF @ 50 V |
| Power Dissipation (Max) | 140W(Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 9mOhms @ 46A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 100μA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 84 nC @ 10 V |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 175°C(TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | TO-220AB |
| Technology | Mosfet (Metal Oxide) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
มีอยู่ในสต้อค: 0
MOQ:1,000
SPQ:1,000




