LQG18HN3N9S00D
MURATA
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | ตัวเหนี่ยวนำ / คอยล์ / โช้ค Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQG18 |
| Type | Multilayer |
| Current Rating (Amps) | 900mA |
| Inductance | 3.9 nH |
| Inductance Frequency - Test | 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 6GHz |
| Q @ Freq | 12 @ 100MHz |
| DC Resistance (DCR) | 150mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±0.3nH |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0603(1608メートル法) |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Material - Core | Air |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
มีอยู่ในสต้อค: 1,770
MOQ:944
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 944 - 9,439 | $0.183 |
| 9,440 - 47,199 | $0.183 |
| 47,200 - 94,399 | $0.178 |
| 94,400 - 471,999 | $0.177 |
| 472,000 - 943,999 | $0.177 |
| 944,000 - | $0.177 |
| - | - |
| - | - |



