171809-1
TE CONNECTIVITY
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Body Material | Nylon |
| Color | Natural |
| Connector Type | Plug |
| Contact Gender | Receptacle |
| Depth | 24.3 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Natural |
| Housing Material | Nylon |
| Keyed | No |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Material | Nylon |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Free Hanging |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Positions | 1 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| Preloaded | No |
| Radiation Hardening | No |
| Tab Width | 6.35 mm |
| Termination | Quick Connect |
| Width | 7.2 mm |
| Wire/Cable Gauge | 20 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 20 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 10 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 75,213
MOQ:100
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $0.353 |
| 1,000 - | $0.185 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




