PTH04000WAZ
Texas Instruments
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st72724244
Date Code:22+
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Case/Package | SMD/SMT |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Current - Output 1 | 3 A |
| Depth | 12.57 mm |
| Efficiency | 92 % |
| Features | OCP, OTP, UVLO |
| Height | 8.5 mm |
| Isolation | Non-Isolated |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Input Voltage (DC) | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 3 A |
| Max Output Power | 10.8 W |
| Max Output Voltage | 3.6 V |
| Max Power Dissipation | 10.8 W |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Min Input Voltage (DC) | 3 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 900 mV |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 6 |
| Output Current | 3 A |
| Output Power | 10.8 W |
| Output Voltage | 3.6 V |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8504408500, 8504408500|8504408500|8504408500|8504408500|8504408500 |
| Thickness | 8.25 mm |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output 1 | 3.6 V |
| Width | 12.57 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 287
MOQ:100
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - | $155.128 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



