UWT1A471MNL1GS
NICHICON
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 470 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 8 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.24 % |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.0076 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 47 µA |
| Life (Hours) | 1000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 210 mA |
| Ripple Current (AC) | 210 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 10 V |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Weight | 4.535924 g |
| Width | 12.7 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 241
MOQ:17
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 17 - 169 | $0.602 |
| 170 - 849 | $0.385 |
| 850 - 1,699 | $0.329 |
| 1,700 - 8,499 | $0.306 |
| 8,500 - 16,999 | $0.291 |
| 17,000 - 33,999 | $0.284 |
| 34,000 - 67,999 | $0.279 |
| 68,000 - | $0.278 |



