UWF1V470MCL1GS
NICHICON
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 47 µF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 8 mm |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 6.2 mm |
| Height - Seated (Max) | 8.001 mm |
| Impedance | 800 mΩ |
| Introduction Date | 2004-09-15 |
| Leakage Current | 16.45 µA |
| Life (Hours) | 1000 hours |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 75 mA |
| Ripple Current (AC) | 150 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Width | 8.3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 1,615
MOQ:14
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 14 - 139 | $0.727 |
| 140 - 699 | $0.439 |
| 700 - 1,399 | $0.383 |
| 1,400 - 6,999 | $0.367 |
| 7,000 - 13,999 | $0.346 |
| 14,000 - 27,999 | $0.338 |
| 28,000 - 55,999 | $0.335 |
| 56,000 - | $0.333 |



