UCD2A470MNQ1MS
NICHICON
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 47 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 12.5 mm |
| Dissipation Factor | 0.07 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 13.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 14.5034 mm |
| Impedance | 320 mΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 500 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 100 V |
| Voltage Rating | 100 V |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 299
MOQ:4
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 4 - 39 | $2.708 |
| 40 - 199 | $1.869 |
| 200 - 399 | $1.496 |
| 400 - 1,999 | $1.449 |
| 2,000 - 3,999 | $1.421 |
| 4,000 - 7,999 | $1.365 |
| 8,000 - 15,999 | $1.337 |
| 16,000 - | $1.328 |



