5650945-5
TE CONNECTIVITY
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st72669655
Date Code:22/23+
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Approvals | CSA, UL |
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Grey |
| Connector Type | Plug |
| Contact Current Rating | 1.5 A |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold, Tin |
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 17.73 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Height | 12.62 mm |
| Housing Color | Grey |
| Housing Material | Glass |
| Insulation Material | Polymer |
| Insulation Resistance | 1 TΩ |
| Introduction Date | 2007-08-22 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 2.65 mm |
| Lead Pitch | 2.64 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Make First / Break Last | Yes |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Material | Polyester |
| Max Current Rating | 1.5 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Columns | 32 |
| Number of Contacts | 64 |
| Number of Pins | 64 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 64 |
| Number of Positions Loaded | 64 |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Signal Positions | 64 |
| Operating Force | 945.2 mN |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Box |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| PCB Thickness | 1.5748 mm |
| Pitch | 2.54 mm |
| Plating Thickness | 76.2 nm |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 5.08 mm |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Tail Length | 3 mm |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Termination | Solder |
| Termination Post Length | 2.65 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 1,297
MOQ:100
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - | $97.986 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




