5100161-9
TE CONNECTIVITY
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st72669062
Date Code:22/23+
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Connector Type | Connector, Receptacle |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold, Tin |
| Current Rating | 1.5 A |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Grey |
| Housing Material | Polyester |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Make First / Break Last | No |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 day ago) |
| Max Current Rating | 1.5 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Columns | 11 |
| Number of Contacts | 55 |
| Number of Positions | 55 |
| Number of Rows | 5 |
| Orientation | Right Angle |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| Pitch | 2 mm |
| Plating Thickness | 760 nm |
| Radiation Hardening | No |
| Sealable | No |
| Shielding | No |
| Termination | Press-Fit |
| Voltage Rating | 500 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 3
MOQ:3
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3 - 29 | $127.126 |
| 30 - 149 | $126.659 |
| 150 - 299 | $126.379 |
| 300 - 1,499 | $126.059 |
| 1,500 - 2,999 | $125.819 |
| 3,000 - 5,999 | $125.633 |
| 6,000 - 11,999 | $125.446 |
| 12,000 - | $125.297 |



