2065883-1
TE CONNECTIVITY
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st72667152
Date Code:22/23+
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Connector Type | Connector, Plug, Socket |
| Contact Current Rating | 600 mA |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 1 mΩ |
| Current Rating | 600 mA |
| Depth | 24.4 mm |
| ELV | Compliant |
| Features | Shielded |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Housing Color | Grey |
| Housing Material | Polyester |
| Introduction Date | 2012-02-01 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Make First / Break Last | No |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Current Rating | 6 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Edge, Through Hole |
| Number of Columns | 10 |
| Number of Contacts | 60 |
| Number of Pairs | 20 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 40 |
| Number of Rows | 3 |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Orientation | Right Angle |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| Pitch | 2.5 mm |
| Plating | Gold |
| Plating Thickness | 762 nm |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 1.5 mm |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Pitch | 2.5 mm |
| Termination | Press-Fit, Through Hole |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 232
MOQ:100
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - | $946.227 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



