205203-3
TE CONNECTIVITY
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st72667048
Date Code:22/23+
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Approvals | CSA, UL |
| Body Material | Steel |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Depth | 17.9 mm |
| Dielectric Material | Nylon |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Height | 12.55 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Mating Connector Lock | With |
| Max Current Rating | 3.7 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Free Hanging |
| Number of Contacts | 9 |
| Number of Pins | 9 |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Sealable | No |
| Shell Material | Steel |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 12.55 mm |
| Wire/Cable Gauge | 28 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 28 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 18 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 9,048
MOQ:250
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 250 - | $46.606 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




