1903404-1
TE CONNECTIVITY
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st72666842
Date Code:22/23+
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Circuit Application | Signal |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Connector, Receptacle, Socket |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 300 nm |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 1 A |
| ELV | Compliant |
| Housing Color | Black |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Mating Retention | With |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Contacts | 40 |
| Number of Positions | 40 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Vertical |
| Packaging | Box |
| PCB Mount Alignment | Without |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| PCB Mount Retention | Without |
| Pitch | 2.54 mm |
| Plating | Gold |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Sealable | No |
| Termination | Solder |
| Width | 8.25 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 1,175
MOQ:100
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - | $156.992 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



