1-88997-2
TE CONNECTIVITY
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st72666822
Date Code:22/23+
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Circuit Application | Signal |
| Connector Type | Pin |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 45 mΩ |
| Contact Style | Pin |
| Current Rating | 2 A |
| Depth | 1.82 mm |
| ELV | Compliant |
| Gender | Male |
| Height | 1.82 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 day ago) |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Cable |
| Orientation | Straight |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Sealable | No |
| Termination | Solder |
| Wire/Cable Type | Flat Flex |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 204,159
MOQ:3,000
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3,000 - | $2.073 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



