LQH2MCN100K02L
MURATA
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st72635429
Date Code:2012+
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | ตัวเหนี่ยวนำ / คอยล์ / โช้ค Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH2 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 225mA |
| Inductance | 10 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 48MHz |
| DC Resistance (DCR) | 1.56Ohms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0806(2016メートル法) |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.063"W(2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
มีอยู่ในสต้อค: 1,033
MOQ:1
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 99 | $0.188 |
| 100 - 299 | $0.186 |
| 300 - 499 | $0.141 |
| 500 - 999 | $0.133 |
| 1,000 - 3,999 | $0.126 |
| 4,000 - 4,999 | $0.121 |
| 5,000 - 9,999 | $0.121 |
| 10,000 - | $0.12 |




