1-1746741-4
TE CONNECTIVITY
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st72444881
Date Code:22/23+
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| China RoHS | Compliant |
| Color | Red |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Connector, Receptacle, Socket |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Retention | Without |
| Current Rating | 3 A |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 23 mm |
| Housing Color | Red |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Introduction Date | 2011-03-28 |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lead Pitch | 2 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Mating Alignment | With |
| Mating Retention | With |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Cable, Free Hanging |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| PCB Mount Retention | Without |
| Pitch | 2.0066 mm |
| Preloaded | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 32 V |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Width | 8.5852 mm |
| Wire/Cable Type | Discrete |
| Wire Gauge (Max) | 26 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 20 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 843
MOQ:100
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - | $103.162 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




