1445995-1
TE CONNECTIVITY
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st72444684
Date Code:22/23+
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Approvals | UL |
| Body Material | Copper |
| Case/Package | 120 |
| Circuit Application | Power |
| Connector System | Wire-to-Wire |
| Connector Type | Socket |
| Contact Current Rating | 120 A |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Retention | With |
| Current Rating | 120 A |
| Depth | 3.5 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Height | 3.5 mm |
| Housing Material | Copper |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Current Rating | 120 A |
| Max Operating Temperature | 221 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Cable |
| Operating Supply Voltage | 600 V |
| Orientation | Straight |
| Plating | Silver |
| Plating Thickness | 50 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Crimp |
| Underplate Material | Nickel |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating (DC) | 48 V |
| Wire/Cable Gauge | 2 AWG |
| Wire/Cable Type | Discrete |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 1,104
MOQ:100
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - | $83.494 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



