UCL1V331MNL1GS
NICHICON
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 330 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 10 mm |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.0076 mm |
| Impedance | 60 mΩ |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Material | Aluminium |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 1.19 A |
| Ripple Current (AC) | 1.19 A |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 380
MOQ:1
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $0.977 |
| 10 - 49 | $0.533 |
| 50 - 99 | $0.473 |
| 100 - 499 | $0.433 |
| 500 - 999 | $0.425 |
| 1,000 - 1,999 | $0.419 |
| 2,000 - 3,999 | $0.416 |
| 4,000 - | $0.414 |



