UUX2G2R2MNL1GS
NICHICON
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 2.2 µF |
| Case/Package | Aluminum |
| Diameter | 8 mm |
| Dissipation Factor | 0.25 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 8.001 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 6.3 µA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Polarity | Polar |
| Ripple Current | 27 mA |
| Ripple Current (AC) | 27 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 400 V |
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
| Weight | 799.995193 mg |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 2,500
MOQ:500
SPQ:1



