UCD1J221MNQ1MS
NICHICON
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 220 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 12.5 mm |
| Dissipation Factor | 0.08 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 13.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 14.5034 mm |
| Impedance | 160 mΩ |
| Leakage Current | 138.6 µA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 800 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 63 V |
| Voltage Rating | 63 V |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 5,400
MOQ:200
SPQ:1




