RC2512FK-073R3L
YAGEO
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Case/Package | 2512 |
| Case Code (Imperial) | 2512 |
| Case Code (Metric) | 6432 |
| Composition | Thick Film |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 3.1 mm |
| Features | Moisture Resistant |
| Height | 700 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Manufacturer Package Identifier | RC2512 |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Power Rating | 1 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 3.3 Ω |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 1 % |
| Voltage Rating | 500 V |
| Voltage Rating (AC) | 200 V |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 8,000
MOQ:4,000
SPQ:1



