207216-8
TE CONNECTIVITY
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Assembly Length | 36.2966 mm |
| Case/Package | SOIC |
| Channel Type | Independent |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Socket |
| Contact Gender | Female |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Style | Socket |
| Depth | 36.44 mm |
| ELV | Non-Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lead Length | 15.98 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Mating Alignment | With |
| Mating Retention | With |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 3 A |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Panel |
| Number of Contacts | 28 |
| Number of Drivers | 2 |
| Number of Pins | 28 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 28 |
| Number of Power Positions | 0 |
| Number of Signal Positions | 28 |
| Number of Terminals | 28 |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Orientation | Straight |
| Plating | Plastic |
| Radiation Hardening | No |
| Sealable | No |
| Termination | Solder |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 24
MOQ:24
SPQ:1



