R2A20169SA#W5
RENESAS
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st70628005
Date Code:2023
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | แผงวงจรรวม /ไอซี DA converters DAC |
| Manufacturer | RENESAS |
| Reference Type | External |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Settling Time | 150μs |
| Number of D/A Converters | 8 |
| INL/DNL (LSB) | ±1(Max)/±0.7(Max) |
| Architecture | R-2R |
| Data Interface | SPI |
| Number of Bits | 8 |
| Product Overview | IC DAC 8BIT V-OUT 20TSSOP |
| Operating Temperature Range | -30°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | 20-TSSOP |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
มีอยู่ในสต้อค: 355
MOQ:1
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $2.002 |
| 10 - 29 | $1.834 |
| 30 - 49 | $1.408 |
| 50 - 99 | $1.323 |
| 100 - 299 | $1.259 |
| 300 - 499 | $1.216 |
| 500 - 999 | $1.208 |
| 1,000 - | $1.201 |



