LQH44PN470MJ0L
MURATA
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | ตัวเหนี่ยวนำ / คอยล์ / โช้ค Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH44 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 380mA |
| Current - Saturation (Isat) | 300mA |
| Inductance | 47 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 13MHz |
| DC Resistance (DCR) | 1.22Ohms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.157"L x 0.157"W(4.00mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
มีอยู่ในสต้อค: 1,000
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $0.106 |
| 10,000 - 49,999 | $0.101 |
| 50,000 - 99,999 | $0.101 |
| 100,000 - 499,999 | $0.101 |
| 500,000 - | $0.1 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




