NFM21CC102R1H3D
MURATA
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st70548374
Date Code:23+
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 1 nF |
| Case/Package | 0805 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Current | 1 A |
| Current Rating | 1 A |
| DC Resistance (DCR) | 300 mΩ |
| Depth | 1.25 mm |
| Height | 950 µm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 1 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Flat |
| Thickness | 850 µm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Weight | 5.499807 mg |
| Width | 1.25 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 16,000
MOQ:1,299
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,299 - 12,989 | $0.164 |
| 12,990 - 64,949 | $0.161 |
| 64,950 - 129,899 | $0.16 |
| 129,900 - 649,499 | $0.16 |
| 649,500 - 1,298,999 | $0.16 |
| 1,299,000 - | $0.159 |
| - | - |
| - | - |




