53885-0408
MOLEX

มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st70318229
Date Code:19
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| China RoHS | Compliant |
| Connector Type | Plug |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 40 mΩ |
| Country of Origin | JP |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 2.92 mm |
| ELV | Compliant |
| Gender | Male |
| Glow Wire Compliant | Non-compliant |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Height | 1.93 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polymer |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 500 µm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Mated Stacking Heights | 2.5 mm |
| Material | Brass |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 8 |
| Number of Contacts | 40 |
| Number of Pins | 40 |
| Number of Positions | 40 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Right Angle, Vertical |
| Pitch | 500 µm |
| Plating | Gold |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 2.5 mm |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040 |
| Stack Height | 2.5 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 80
MOQ:13
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 13 - 129 | $7.388 |
| 130 - 649 | $7.143 |
| 650 - 1,299 | $7.069 |
| 1,300 - 6,499 | $7.013 |
| 6,500 - 12,999 | $7.0 |
| 13,000 - 25,999 | $6.985 |
| 26,000 - 51,999 | $6.975 |
| 52,000 - | $6.968 |




