NFM31KC104R1H3L
MURATA
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
ประเทศผู้ผลิต:JP
Management ID:st69813737
Date Code:2016+
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 100 nF |
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Current | 6 A |
| Current Rating | 6 A |
| DC Resistance (DCR) | 3 mΩ |
| Height | 1.5 mm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 1.3 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Weight | 10.007382 mg |
| Width | 1.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 91,344
MOQ:1
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 49 | $0.421 |
| 50 - 99 | $0.375 |
| 100 - 299 | $0.313 |
| 300 - 499 | $0.272 |
| 500 - 999 | $0.264 |
| 1,000 - 3,999 | $0.257 |
| 4,000 - 4,999 | $0.253 |
| 5,000 - | $0.252 |




