NR6028T4R7M
TAIYO YUDEN
มาตรฐานRoHS:N/A
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
ประเทศผู้ผลิต:PH
Management ID:st69807624
Date Code:2013
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | ตัวเหนี่ยวนำ / คอยล์ / โช้ค Fixed inductors |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | NR |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Current - Saturation (Isat) | 2.7A |
| Inductance | 4.7 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 39MHz |
| DC Resistance (DCR) | 40.3mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -25°C ~ 120°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.236"L x 0.236"W(6.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.80mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
มีอยู่ในสต้อค: 749
MOQ:1
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 99 | $0.278 |
| 100 - 299 | $0.228 |
| 300 - 499 | $0.186 |
| 500 - 999 | $0.178 |
| 1,000 - 3,999 | $0.172 |
| 4,000 - 4,999 | $0.167 |
| 5,000 - 9,999 | $0.167 |
| 10,000 - | $0.166 |



