PCN10-20P-2.54DS(72)
HIROSE
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Brass |
| Contact Pitch | 2.54 mm |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Contact Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Current Rating | 2 A |
| Depth | 15.18 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 12.7 mm |
| Housing Color | Grey |
| Insulation Material | PBT |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 20 |
| Number of Positions | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Right Angle |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 300 V |
| Width | 8.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 31
MOQ:24
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 24 - | $3.119 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




