AD5686RARUZ
ANALOG DEVICES

มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st69623695
Date Code:21
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | แผงวงจรรวม /ไอซี DA converters DAC |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Series | nanoDAC+R |
| Reference Type | External/Internal |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 1.8V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Settling Time | 8μs |
| Number of D/A Converters | 4 |
| INL/DNL (LSB) | ±2/±1(Max) |
| Architecture | String Dac |
| Data Interface | SPI/DSP |
| Number of Bits | 16 |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 16-TSSOP |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
มีอยู่ในสต้อค: 5
MOQ:2
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2 - 19 | $54.975 |
| 20 - 99 | $54.041 |
| 100 - 199 | $53.575 |
| 200 - 999 | $53.294 |
| 1,000 - 1,999 | $52.734 |
| 2,000 - 3,999 | $52.454 |
| 4,000 - 7,999 | $52.361 |
| 8,000 - | $52.286 |




