LTC6652BHMS8-2.5#TRPBF
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Case/Package | MSOP |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Voltage | 2.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Output Current | 5 mA |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Quiescent Current | 350 µA |
| Reference Type | Series |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Tolerance | 0.1 % |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



