EEEFK1C151XP
PANASONIC
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st65050824
Date Code:2008+
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 150 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 6.3 mm |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 340 mΩ |
| Height | 7.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 7.6962 mm |
| Impedance | 340 mΩ |
| Lead Diameter | 650 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 1.8 mm |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 280 mA |
| Ripple Current (AC) | 280 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Width | 7.8 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 277
MOQ:1
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 49 | $0.326 |
| 50 - 99 | $0.287 |
| 100 - 299 | $0.221 |
| 300 - 499 | $0.177 |
| 500 - 999 | $0.168 |
| 1,000 - 3,999 | $0.162 |
| 4,000 - 4,999 | $0.157 |
| 5,000 - | $0.157 |



