SN74HC74DR
Texas Instruments
มาตรฐานRoHS:N/A
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st64772711
Date Code:17+
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | แผงวงจรรวม /ไอซี Flip-flops |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | HC |
| Type | D-Type |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Output Type | Complementary |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Current - Output High, Low | 5.2 mA/5.2 mA |
| Current - Quiescent (Iq) | 4μ A |
| Input Capacitance | 3 pF |
| Clock Frequency | 60 MHz |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 15ns @ 6V/50pF |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Elements | 2 |
| Function | Set (Preset) And Reset |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C(TA) |
| Applications | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 14-SOIC |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
มีอยู่ในสต้อค: 95
MOQ:1
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $0.212 |
| 10 - 49 | $0.179 |
| 50 - 99 | $0.128 |
| 100 - 499 | $0.094 |
| 500 - 999 | $0.087 |
| 1,000 - 1,999 | $0.082 |
| 2,000 - 3,999 | $0.079 |
| 4,000 - | $0.078 |



