SDR0604-101KL
BOURNS
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | ตัวเหนี่ยวนำ / คอยล์ / โช้ค Fixed inductors |
| Manufacturer | BOURNS |
| Series | SDR0604 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 520mA |
| Current - Saturation (Isat) | 680mA |
| Inductance | 100 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1kHz |
| Frequency - Self Resonant | 9MHz |
| Q @ Freq | 20 @ 796kHz |
| DC Resistance (DCR) | 700mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.228"L x 0.228"W(5.80mm x 5.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.189" (4.80mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
มีอยู่ในสต้อค: 800
MOQ:233
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 233 - | $0.316 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




