R5S72660W144FP#V0
RENESAS
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | แผงวงจรรวม /ไอซี Micro controllers |
| Manufacturer | RENESAS |
| Series | SuperH® SH7260 |
| Core Processor | SH2A-FPU |
| Core Size | 32-bit Single Core |
| Speed | 144 MHz |
| RAM Size | 1.5M x 8 |
| Program Memory Type | No ROM |
| Number of I/O | 80 |
| Data Converters | A/D 6x10b |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | EBI/EMI, I2C, IEBus, SCI, SIO, SPI, USB |
| Oscillator Type | External |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.15V ~ 3.6V |
| Operating Temperature Range | -20°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 144-LFQFP(20x20) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
มีอยู่ในสต้อค: 5
MOQ:3
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3 - 3 | $25.91 |
| 4 - | $19.433 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



