MAX512CSD
MAXIM
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | แผงวงจรรวม /ไอซี DA converters DAC |
| Manufacturer | MAXIM |
| Reference Type | External |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Voltage - Supply, Analog | ±5V |
| Voltage - Supply, Digital | 5 V |
| Differential Output | No |
| Settling Time | 70μs(Typ) |
| Number of D/A Converters | 3 |
| INL/DNL (LSB) | ±1.5(Max)/±1(Max) |
| Architecture | R-2R |
| Data Interface | SPI |
| Number of Bits | 8 |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 14-SOIC |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
มีอยู่ในสต้อค: 1,029
MOQ:12
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 12 - 45 | $6.554 |
| 46 - 129 | $5.412 |
| 130 - 557 | $4.929 |
| 558 - 912 | $4.491 |
| 913 - | $4.283 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



