796683-4
TE CONNECTIVITY
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Approvals | UL |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Color | Green |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Current | 17.5 A |
| Current Rating | 17.5 A |
| Depth | 9 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Green |
| Housing Material | Polyamide |
| Introduction Date | 2001-03-01 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Current Rating | 17.5 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage (AC) | 300 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Screw |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Positions Per Level | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 5 mm |
| Plating | Brass |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Tail Length | 3.5 mm |
| Termination | Solder |
| Thread Size | M3 |
| Voltage | 300 V |
| Voltage Rating | 300 V |
| Wire/Cable Gauge | 12 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 30 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 12 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 107
MOQ:42
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 42 - 62 | $1.782 |
| 63 - | $1.326 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



