796636-2
TE CONNECTIVITY
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Color | Green |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Tin |
| Current | 15 A |
| Current Rating | 15 A |
| Depth | 8.35 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Housing Color | Green |
| Housing Material | Polyamide |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Material | Nylon |
| Max Current Rating | 15 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Positions Per Level | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Box |
| Pitch | 5.08 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Tail Length | 3.5 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage | 300 V |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Width | 8.35 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 8
MOQ:8
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 8 - | $9.181 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




