556137-6
TE CONNECTIVITY
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Approvals | CSA |
| Circuit Application | Power |
| Color | Blue |
| Contact Current Rating | 55 A |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 55 A |
| Depth | 36.91 mm |
| ELV | Compliant |
| Fastening Type | Ramp |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 9.906 mm |
| Housing Color | Blue |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Insulation Diameter | 25.908 mm |
| Insulation Material | PC |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 10 months ago) |
| Max Operating Temperature | 221 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Min Operating Temperature | 32 °C |
| Mount | Free Hanging |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Positions | 1 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 600 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Sealable | No |
| Termination | Crimp |
| VDE Tested | Yes |
| Voltage Rating | 600 V |
| Width | 9.9 mm |
| Wire/Cable Gauge | 10 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 2,734
MOQ:35
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 35 - 52 | $2.13 |
| 53 - 138 | $1.584 |
| 139 - 306 | $1.374 |
| 307 - 661 | $1.254 |
| 662 - 1,198 | $1.146 |
| 1,199 - | $1.043 |
| - | - |
| - | - |



