50462-6
TE CONNECTIVITY
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Circuit Application | Power |
| Connector Type | Socket |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 1.78 mm |
| ELV | Compliant |
| Gender | Female |
| Hole Diameter | 1.32 mm |
| Inside Diameter | 660 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Current Rating | 5 A |
| Max Operating Temperature | 257 °C |
| Min Operating Temperature | -85 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Positions | 1 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| PCB Thickness | 3.18 mm |
| Plating Thickness | 30 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Sealable | No |
| Termination | Press-Fit |
| Wire/Cable Gauge | 22 AWG |
| Wire/Cable Type | Discrete |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 1,888
MOQ:120
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 120 - 480 | $0.612 |
| 481 - | $0.518 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



