292304-2
TE CONNECTIVITY
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Circuit Application | Signal |
| Color | Natural |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Current Rating | 1 A |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 15.71 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Height | 11.5 mm |
| Housing Color | Black, Natural |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max RMS Current | 1 A |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Horizontal , PCB , Through Hole |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Terminals | 4 |
| Orientation | Right Angle |
| PCB Thickness | 1.57 mm |
| Pitch | 2.5 mm |
| Plating | Tin |
| Plating Thickness | 760 nm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040 |
| Tail Length | 3.0099 mm |
| Termination | Solder, Through Hole |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Voltage Rating | 30 V |
| Voltage Rating (AC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 52
MOQ:32
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 32 - | $2.343 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




