DF1B-3EP-2.5RC
HIROSE
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Color | White |
| Connector Type | Male Pin, Plug |
| Contact Gender | Male |
| Contact Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 18.5 mm |
| Fastening Type | Latch |
| Height | 8.5 mm |
| Housing Color | White |
| Housing Material | Polyamide |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -35 °C |
| Mount | Free Hanging |
| Number of Contacts | 3 |
| Number of Pins | 3 |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 2.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Width | 18.5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 5
MOQ:5
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 5 - 49 | $44.596 |
| 50 - 249 | $44.037 |
| 250 - 499 | $43.665 |
| 500 - 2,499 | $43.59 |
| 2,500 - 4,999 | $43.534 |
| 5,000 - | $43.489 |
| - | - |
| - | - |




