LQM2MPZ1R5MG0L
MURATA

มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st64466237
Date Code:18
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
คำอธิบายสินค้า
| Category | ตัวเหนี่ยวนำ / คอยล์ / โช้ค Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQM2 |
| Type | Multilayer |
| Current Rating (Amps) | 1.2A |
| Inductance | 1.5 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 50MHz |
| DC Resistance (DCR) | 138mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Automotive | AEC-Q200 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 806 |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.063"W(2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
มีอยู่ในสต้อค: 713
MOQ:250
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 250 - 2,499 | $0.37 |
| 2,500 - 12,499 | $0.367 |
| 12,500 - 24,999 | $0.359 |
| 25,000 - 124,999 | $0.353 |
| 125,000 - 249,999 | $0.35 |
| 250,000 - 499,999 | $0.349 |
| 500,000 - 999,999 | $0.348 |
| 1,000,000 - | $0.348 |



